مشخصات فردی و زندگینامه
نام:رضا
نام خانوادگی:سیمبر
پست الکترونیک:rezasimbar@hotmail.com
آدرس وب سایت:http://staff.guilan.ac.ir/simbar
نخصص ها:علوم سیاسی ، الهیات و معارف اسلامی

زندگی نامه

 آقای رضا سیمبر  در سال 1343هجری شمسی در خانواده ای متدین وکاملا آگاه به مسائل مذهبی در رشت دیده به جهان گشود. نامبرده دوران ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان را  در زادگاه خویش با موفقیت سپری کرد. در پی علاقه وافر خویش به فراگیری  علوم دینی در سال 1361  وارد دانشگاه امام صادق(ع) تهران گردید تا در کنار دروس دانشگاهی به تحصیل در دروس حوزوی هم بپردازد. از نخستین‌ روزهای‌  ورود به دانشگاه امام صادق علیه السلام با تلاش و کوشش فراوان به تحصیل پرداخت  واز  محضر درس‌ اساتیدی همچون آیت الله مهدوی کنی، آیت الله مصطفوی، آیت الله باقری و دیگر اساتید آن دانشگاه بهره ها برد.
وی در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه امام صادق علیه السلام در رشته علوم سیاسی در سال 1367 فارغ التحصیل شد و با موفقیت از پایان نامه خویش دفاع کرد.
ایشان سالهای متمادی است که  علاوه بر ریاست دانشگاه آزاد واحد رشت به  تدریس در این دانشگاه و دانشگاه گیلان مشغول می باشد.
وی  درطول حیات علمی خویش علاوه بر سفرهای علمی به کشورهای استرالیا، ژاپن و انگلستان داشته از امرنگارش و پژوهش  غافل نمانده است و مقالاتی از قبیل  "ژورنالها:ژئوپولتیک مذهب " و" ایران و نظام بین الملل " را به رشته تحریر و به زیور طبع آراسته است.

پژوهشگر برگزیده دانشگاه گیلان سال 1385
پژوهشگر برگزیده دانشگاه گیلان سال 1386
پژوهشگر برگزیده دانشگاه گیلان سال 1387
پژوهشگر برگزیده استانی دانشگاهیان استان گیلان 1388
راه اندازی رشته علوم سیاسی مقطع کارشناسی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت1383

راه اندازی رشته علوم سیاسی مقطع کارشناسی در دانشگاه گیلان سال 1386
راه اندازی رشته روابط بین الملل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه گیلان 1388-1387
راه اندازی رشته روابط بین الملل، علوم سیاسی و حقوق بین الملل درمقطع کارشناسی ارشد در پردیس بین المللی دانشگاه گیلان